Шаблоны для Joomla 3 здесь

ДІЯЛЬНІТЬ АДОУ

Асоціація успішно працює з різними інституціями в Україні та за кордоном. Зокрема асоціація в 2006 році уклала угоду про співпрацю з Інститутом фізіології та патології слуху (Польща, Варшава), згідно якої члени асоціації проходили стажування в Польщі. АДОУ успішно співпрацювала з фондом «Серце до серця». За кошти зібрані фондом в 2005-2007 роках при проведенні акції «Почуйте всі» було придбане медичне обладнання та інструменти практично для всіх областей, де проводилась акція. Серед медичного обладнання: апарат для ехоскринінгу новонароджених (Тернопільська область), аудіометр (Львівська обл.), бормашина, аудіометр (НДСЛ «ОХМАТДИТ»), аудіометр для об’єктивної аудіометрії (Одеська обл.).  За кошти БФ «Серце до серця» в 2013 році було придбано слухові апарати (783) та обладнання: 12 апаратів для ехоскринінгу, 5 електрокоагуляторів, 3 імпедансометри, 2 аудіометри для реєстрації КСВП, 2 клінічні аудіометри, операційний мікроскоп,  аудіометрична приставка, 5 оптичних ЛОР-камер, 31 ендоскоп, 5 освітлювачів до ендоскопів.

За підтримки БФ «Україна-3000» було закуплене діагностичне обладнання (аудіометр клінічний, імпедансометр, аудіометр для об’єктивної аудіометрії) для АР Крим, Хмельницької, Запорізької, Чернігівської, Волинської областей.

Разом з головним оториноларингологом МОЗ України, академіком НАМН України, професором Заболотним Д. І. було підготовлено державні програми  по наданню допомоги пацієнтам з втратою слуху. В жовтні 2009 р було прийняте Розпорядження КМ України від 21.10.2009 р. №1268 про виділення коштів для закупки кохлеарних імплантів та слухових апаратів дітям з вадами слуху в рамках загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини».

Члени АДОУ активно працюють над розробкою високочастотного електрозварювання біологічних тканин при захворюваннях ЛОР-органів у дітей. Були створені нові біполярні інструменти, розроблені або удосконалені методи хірургічних втручань на ЛОР-органах, що дозволило значно підвищити ефективність лікування (скорочення тривалості операції, зменшення крововтрати під час операції).

Члени асоціації приймали участь в наукових клінічних дослідженнях нових фармпрепаратів. З метою сприяння підвищенню рівня санітарної культури населення з питань охорони здоров’я дітей з ЛОР-захворюваннями, члени асоціації регулярно виступали по радіо, вели рубрику «поради оториноларинголога», в  журналах.

АДОУ успішно відстоює права членів асоціації як під час проходження атестації; так і при призначенні на керівні посади. При активній позиції асоціації було збережено спеціальність «Дитяча отоларингологія» та відновлено інтернатуру з дитячої отоларингології.

28.02.2007 та 27.03.2008 були проведені прес-конференції присвячені підсумкам акції «Почуйте всі» фонду «Серце до серця».

В 2007 році проведена прес-конференція разом з БФ «Україна-3000» в м. Хмельницькому, присвячена діагностиці та лікуванню дітей з вадами слуху. В 2008 році разом з БФ «Україна-3000» проведено 4 прес-конференції: в м. Сімферополі, м. Чернігові, м. Запоріжжі, м. Луцьк.

Проводились сумісні засідання оториноларингологів в Запоріжжі, Дніпропетровську, Вінниці, АР Крим.  В 2008 році була проведена науково-практична конференція дитячих оториноларингологів в м. Канів.

Дитячі оториноларингологи регулярно приймають участь в традиційних науково-практичних конференціях оториларингологів України.

18 грудня 2009 року проведена 24-та міжнародна Інтернет відео конференція в рамках проекту «Сітка лікарів» із США, присвячена проблемі порушення  ковтання,  в якій взяли участь 7 міст України. 29.01.2010 проведено 25-ту міжнародну відео конференцію (Україна-США-Канада), присвячену проблемі утруднення прохідності верхніх дихальних шляхів.

03 грудня 2011 року проведено Українсько-польську регіональну конференцію «Сучасне та майбутнє дитячої оториноларингології» у м. Львові з участю провідних вчених Польщі (Варшава, Познань, Бідгощ, Белсток).

Члени АДОУ приймають активну участь в роботі наукових форумів як в Україні, так і за кордоном (44-й з’їзд Польського товариства оториноларингологів, хірургів голови та шиї, 2010, Варшава; 1-й Конгрес Конфедерації Європейських оториноларингологів та хірургів голови і шиї, 2011, Барселона; 24-й Конгрес Європейського ринологічного товариства, 2012, Тулуза; ІУ, У, УІ, УІІ, УІІІ Міжнародний Салон винаходів, 2008-2012; Всеукраїнський конкурс «Винахід року-2011»…).

На ЄВРОЛОР-2015 вперше було проведено демонстраційний показ ендоскопічної операції на 3D-моделі носа та приносових пазух.

В 2015 році проведено цикл з 18 майстер-класів для педіатрів і сімейних лікарів «Середній отит. Не для отоларингологів» Львів, Ужгород – березень 2015, Хмельницький, Чернівці, Одеса – квітень 2015, Миколаїв, Херсон – червень 2015, Київ (2 майстер класи), Вінниця, Івано-Франківськ – жовтень 2015, Чернігів, Кіровоград, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Львів – листопад 2015, Мукачеве, Луцьк – грудень 2015. Загалом взяли участь приблизно 600 лікарів.

8 квітня 2015 року проведена науково-практична телеконференція між усіма обласними центрами України для провізорів "Знання та досвід - завжди надійний капітал" – Київ - взяли участь приблизно 1800 провізорів. - доповідь "Профілактика інфекцій дихальнх шляхів". 10 вересня 2015 р. - в рамках конгресу "Людина та ліки" проведена міжнародна телеконференція INSPIRATION-2015 для педіатрів, сімейних лікарів та оториноларингологів - доповідь "Легко з отитом". В усіх обласних центрах України взяли участь приблизно 1400 лікарів.

Наукові розробки проф. А. Л. Косаковського та член-кор. НАМН України проф. Г. Е. Тімена відзначено Державною премією України в галузі науки і техніки за 2014 рік в складі групи українських вчених і лікарів з Києва та Дніпропетровська (автори: Косаковський А. Л., Абизов Р. А., Тімен Г. Е., Шкорботун В. О., Березнюк В. В., Божко Н. В., Шкоба Я. В., Маринський Г. С., Ткаченко В. А., Семенов Р. Г.), які отримали низку фундаментальних результатів щодо впливу високочастотного струму та лазерного випромінювання на організм людини. Експериментально обґрунтували, розробили та впровадили в практику хірургічні втручання на ЛОР-органах з визначенням оптимальних параметрів лазерного опромінювання та відповідні пристрої для їх проведення. Впроваджено ранню діагностику та хірургічну реабілітацію слуху у глухих дітей. Наукові розробки авторів дозволили створити вітчизняний високочастотний біполярний електрокоагулятор та розпочати його серійне виробництво та виробництво одноразових пристроїв і інструментів для операцій на ЛОР-органах (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №686/2015).